Väzníkové krovy

Priehradové väzníky sú alternatívou k tradične viazaným krovom. Výhodami sú ľahká a rýchla výroba a montáž, ale aj tvarová variabilita. Vďaka tejto technológii výrazne odľahčíte klasické statické prvky (nosné steny, stĺpy atď.) a ušetríte vynaložené náklady a máte väčšiu dispozičnú variabilnosť. Ich uplatnenie je univerzálne, skvelé riešenia predstavujú väzníky hlavne pre stavby s veľkým rozpätím strechy bez dodatočnej vnútornej podpory (napr. pri priemyselných halách, skladoch, supermarketoch alebo poľnohospodárskych budovách). Rovnako sa dá aj pri väčších alebo komplikovanejších rodinných domoch.

Ako to funguje?

Výrobu väzníkov uľahčuje asistencia výpočtovej techniky a montáž vďačí za svoju rýchlosť technológii styčníkovej dosky. To je zalisovaná pozinkovaná oceľová doska s predlisovanými tŕňami, ktorá slúži ako spojovací prvok jednotlivých prierezov.

Styčníkové dosky sa pod obchodným názvom Gang nail začali používať v roku 1995 a dnes patria pre svoju jednoduchosť, pevnosť spoju a priaznivú cenu k najobľúbenejším tesárskym technológiám vôbec.

Máte záujem o väzníkové krovy? Kontaktujte nás!